Латрел Райтсел младши от Алабама ще вземе решение по време на игра срещу Северна Каролина в турнира на NCAA
AP News | 2024-03-27 | 00:08:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Латрел Райтсел младши ще вземе решение по време на игра за мача на турнира NCAA на Алабама срещу Северна Каролина в четвъртък вечер.

Старшият гард продължава да бъде оценяван за нараняване на главата, което е получил по време на първото полувреме на победата със 72-61 над Гранд Каньон миналата неделя. Райтсел не беше на корта по време на 15-минутната тренировка, отворена за репортери в сряда, докато Crimson Tide (23-11) се подготвяха за своя полуфинален мач от West Regional.

„Латрел се преоценява от медицински персонал всеки ден и той е на практика ден за ден сега. Не съм сигурен дали ще бъде на разположение или не,” каза треньорът на Алабама Нейт Оутс след тренировка.

Райтсел получи удар с лакът в главата, докато се опитваше да се защити при опит за 3 точки с по-малко от седем минути до края на първото полувреме. Той също беше ударен в главата по време на победата на Алабама над Чарлстън в първия кръг и не тренира преди мача с Гранд Каньон.

Трансферът на 6 фута 2 от Кал Стейт Фулъртън също пропусна четири мача по-рано през сезона поради мозъчно сътресение.

Райтсел има средно 9,0 точки и стартира в 11 от последните 12 мача. Въпреки това той отбеляза поне 17 точки в два от последните четири мача.

„Мисля, че все още ще имаме страхотен план за игра, независимо дали той играе или не. Имаме много страхотни играчи и много страхотни треньори, които могат да направят корекции и да направят това да се случи,” каза нападателят Ник Прингъл.

Алабама, четвъртият поставен на Запад, се опитва да достигне Elite Eight за първи път от 2008 г.